Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 2 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Papildomas pelno mokestis: ką jis reiškia?
Įmonės tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse už savo gaunamą pelną moka pelno mokestį. Lietuvoje nuo šių metų standartinis pelno mokesčio tarifas didėja ir siekia 16 proc. vietoj buvusių 15 proc.
Komentarai
KOMENTARAS
Žaliasis kursas ir mokesčiai
ES ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) įvairiose mokestinėse iniciatyvose nemažai dėmesio skiriama vadinamajam žaliajam kursui, t. y. tokiai apmokestinimo sistemai, kuri skatintų aplinkai draugišką vartojimą, mažintų taršą, saugotų gamtą ir pan. Šiose iniciatyvose galima rasti įvairių pasiūlymų, pavyzdžiui, mokesčių lengvatos elektromobiliams, atsinaujinančiųjų šaltinių (saulės, vėjo, vandens ir pan.) energijai, pelno mokesčio lengvatos įmonėms, kurios investuoja į savo įrenginius, siekdamos, kad jie taptų gamyboje efektyvesni ir mažiau teršiantys aplinką ir t. t.
Komentarai
KOMENTARAS
Skirtingų mokesčių Bendrija
ES jau seniai iš esmės „harmonizuota“, t. y. suvienodinta, valstybėse narėse apmokestinimo netiesioginiais mokesčiais (PVM, akcizais) sistema. Tai reiškia, kad pats šių mokesčių apskaičiavimo principas, apmokestinimo momentas, kurioje valstybėje laikomas mokesčio objektas ir kur jis mokamas, yra vienodas ES. Taip plėtojama viena ES rinka, skatinamas kapitalo ir asmenų laisvesnis judėjimas, išvengiama dvigubo apmokestinimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas mokesčių inspekcijoje
Jeigu Lietuvoje gyventojo išlaidos viršija pajamas atitinkamais metais, viršijančios išlaidos apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu. Pavyzdžiui, mokesčių inspekcija pagal banko sąskaitas mato, kad žmogus per metus uždirba iš visų turimų oficialių pajamų šaltinių 100 tūkst. eurų, tačiau per metus išleidžia 300 tūkst. eurų nuosavų lėšų, asmuo neima jokių paskolų, nesiskolina iš kitų asmenų. Tokie pajamų ir išlaidų skirtumai, tarkime, kartojasi ne vienus metus. Tokiu atveju Lietuvoje išlaidos, viršijančios minėtas pajamas (minėto pavyzdžio atveju tai 200 tūkst. eurų), būtų apmokestintos gyventojų pajamų mokesčiu. Lietuvoje tokie atvejai nustatomi mokesčių inspekcijai apskaičiuojant mokesčio bazę netiesioginiu būdu taikant specialius metodus.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar gyventojai pradės daugiau investuoti?
Skirtingose šalyse gyventojai investuoja į skirtingus finansinius produktus. Vienose valstybėse populiariausia investuoti į vertybinius popierius, pavyzdžiui, į akcijų biržose esančių įmonių akcijas, kitose dažniausiai investuojama į nekilnojamąjį turtą, dar kitose populiarios įvairios sutelktinio investavimo priemonės, kai grupė žmonių investuotoja į tam tikrus projektus, pavyzdžiui, gyvenamųjų būstų komplekso statybas – statytojams paskolina lėšas ir už tai gauna palūkanas.
Komentarai
KOMENTARAS
Egzotiškų mokesčių kelionė
Rugpjūtis daugeliui yra atostogų metas. Malonus laikas, kai galima pailsėti, atgauti jėgas ateities planams įgyvendinti. Vienas poilsio būdų – aplankyti įvairias pasaulio šalis. Tačiau keliaujant galima susidurti su įvairiais keistais ir kartu įdomiais mokesčiais, rinkliavomis.
Komentarai
KOMENTARAS
PVM pokyčiai Europos Sąjungoje
Nuolat įvairiuose formatuose nagrinėjama geopolitinė situacija, netylančios diskusijos apie reikalingą papildomą finansavimą valstybių gynybai stiprinti neišvengiamai skatina tam tikrus procesus valstybių viešųjų finansų srityje.
Komentarai
KOMENTARAS
Kriptoturtas: kaip nesusipainioti dėl pajamų mokesčio?
Kriptoturto pasaulyje šiuo metu įvyko daug aktualių dalykų. Apžvelkime svarbiausius.
Komentarai
KOMENTARAS
Pelno mokestis ir geopolitinė įtampa
Nuolat nagrinėjama geopolitinė situacija neišvengiamai skatina ir tam tikrus procesus fiskalinėse valstybių iniciatyvose. Ieškant šaltinių didinti valstybės gynybos išlaidas, kaip viena galimybių padidinti biudžeto pajamas minimas pelno mokestis.
Advokatas
TEISĖ Į GYNYBĄ MOKESČIŲ TEISĖJE
Kada gali būti perkeliama mokestinė prievolė kitam asmeniui?
Kada pagal mokestinius ginčus nagrinėjančių institucijų praktiką mokesčių administratorius gali perkelti mokestinę prievolę kitam asmeniui? Atsakymas į šį klausimą aktualus
ŽYMA
MARTYNAS ENDRIJAITIS